Interiérové dveře DRE LAMINÁT s výplní tvrzeného kaleného skla

Interiérové dveře DRE LAMINÁT jsou vhodné zejména pro bytové prostory, rodinné domy a kanceláře se střední a vyšší frekvencí pohybu. Laminátový povrch se skládá z několika vrstev, které jsou impregnovány vhodnou pryskyřicí. Vyznačuje se vysokou odolností. 

Vnitřní výplň dveří tvoří tvrzené (kalené) sklo, které se vyrábí metodou kalení. Skla jsou při výrobě nejprve zahřáty na vysokou teplotu a poté prudce ochlazeny, čímž vznikne po celé ploše trvalé 
napětí a uprostřed tahové pnutí. Díky tomuto způsobu úpravy, získává kalené sklo vysoký stupeň mechanické odolnosti a odolnosti proti prasknutí vlivem tepelného šoku. Pokud sklo praskne,  rozpadne se vlivem vnitřního napětí na drobné neostré úlomky a díky tomu se výrazně snižuje pravděpodobnost poranění osob v okolí. 

Další výhodou dveří DRE s tvrzeným sklem je jejich optická kvalita. Sklo reguluje sluneční záření a jsou odolné vůči tepelnému záření. Zároveň zajišťují kvalitní tepelnou izolaci. Dveří DRE s výplní tvrzeného skla se využívá zejména tam, kde jsou kladeny určité nároky na bezpečnost. Laminátový povrch se v poslední době stal velice populárním a neustále vznikají nové originální designy dveří.