Jak bourat starou kovovou zárubeň?

Zárubně slouží k upevnění dveřního křídla ve stavebním otvoru. Jestliže se vám již nezamlouvají staré kovové zárubně, máte dvě možnosti – buď je obložit novými zárubněmi, nebo je vybourat a nahradit novými. V prvním případě se vyhnete jakémukoliv bourání a stavebním úpravám. Po odstranění pantů namontujete obložkové zárubně na původní s pomocí montážní pěny. Tento způsob je vhodný například v panelových bytech, kde je bourání a stavební práce zpravidla vyloučené.

Obkladem zárubně se průchod zmenší o necelé 3 centimetry, přesto je možné (díky konstrukci obložek) do nich zasadit dveře standartní velikosti. V druhém případě se určitým stavebním úpravám nevyhnete. Staré kovové zárubně je třeba na několika místech rozříznout (ověřte si nejprve, zda není v blízkosti dveří rozvod elektroinstalace či rozvod vody), poté je vhodné narušit pomocí bouracího kladiva okolní zdivo a zárubně vypáčit. Zárubně se dají rozřezat pomocí flexy s kotoučem na řezání železa nebo diamantovým kotoučem (pokud chcete zárubně vyříznout i se zdivem). Připravte se na to, že během úprav bude vyprodukováno mnoho prachu a nečistot. 

Při výběru nových zárubní si nezapomeňte prohlédnout naši nabídku obsahující celou řadu obložkových zárubní DRE, které budou zcela určitě pasovat do vašeho interiéru.