Jak správně vybrat interiérové dveře a obložkové zárubně DRE do interiéru?

Při výběru interiérových dveří DRE je třeba zvážit několik věcí. Například jakou povrchovou úpravu by měly dveře mít – jestli tradiční přírodní dýhu, či stále populárnější laminátový povrch. Zamyslete se také nad druhem zámku, kliky a dveřní výplní, která zajišťuje zejména odolnost a funkčnost interiérových dveří DRE. 

Dalším důležitým prvkem je odstín dveří a zárubní. V naší nabídce si můžete vybrat z celé řady klasických i moderních modelů ten, který bude ladit s interiérem – zejména s barvou podlahy a stěn. Neméně důležitý je výběr prosklení dveří, které pozvedne interiér o další úroveň a zajistí mu potřebný přísun světla. U nás naleznete velké množství druhů zasklení – od zcela matného až po čiré. 

Důležitou složkou správně fungujících interiérových dveří DRE jsou zárubně, které slouží k upevnění dveřního křídla ve stavebním otvoru. Obložkové zárubně DRE nahrazují ocelová futra, tudíž jejich instalace znamená určité stavební úpravy. Staré kovové zárubně je také možno obložit novými zárubněmi. I při jejich výběru je třeba zaměřit se na povrchovou úpravu, která by měla ladit spolu s interiérovými dveřmi DRE.

Nezapomeňte při nákupu dveří zvolit správný rozměr a správnou orientaci – zda mají být interiérové dveře DRE orientované vlevo či vpravo. Pokud si s výběrem dveří nevíte rady, neváhejte se obrátit na náš tým odborníků, který je připraven Vám pomoci.