Jak vybrat správný odstín interiérových dveří DRE?

Při výběru interiérových dveří DRE pro Váš domov budete jistě řešit, jaký odstín ze široké nabídky vybrat. Zda dát přednost oblíbenému dřevěnému dekoru či jiným atraktivním variantám. Obecně platí, že světlé dveře interiér optický zvětší a zesvětlí, zatímco tmavé dveře jej zmenší a dodají mu poklidnou útulnou atmosféru. 

Odstín dveří DRE by měl ladit s interiérem, proto je vhodné ho uzpůsobit podle barvy stěn a podlahy. Na barvě okenních rámu překvapivě tolik nezáleží, jelikož bývají zpravidla ve větší vzdálenosti od dveří a často zakryty záclonami.  

Ujasněte si, jakou úlohu budou dveře DRE ve vašich prostorách hrát. Záleží na tom, zda chcete, aby dveře DRE spíše splynuly s místností, nebo naopak na první dojem poutaly pozornost. Nezapomeňte, že dveře DRE nemusí nutně s okolím ladit, jestliže mají stejný či podobný odstín – zkuste naopak vybrat vhodné kontrastní barvy. Zvažte také, zda to mají být barvy teplé či studené. Struktura dřeva by však měla zůstat podobná.  

V naší nabídce interiérových dveří DRE naleznete celou řadu odstínů a variant, které zaručeně zvýší  estetickou hodnotu Vašeho interiéru. Pokud si nevíte rady s výběrem toho správného odstínu, obraťte se na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou.