Jak zkracovat interiérové dveře DRE?

Při pokládání plovoucí podlahy či nového koberce se může stát, že interiérové dveře DRE začnou drhnout nebo nepůjdou otevřít, jelikož je podlaha o pár čísel vyšší, než bývala. Stejný problém může vzniknout při koupi nových interiérových dveří DRE, které nebudou přesně pasovat do dveřního otvoru. V takovém případě je možné interiérové dveře DRE o potřebnou část zkrátit. Pokud se jedná jen o drobnou část, stačí dveře pouze zahoblovat či zbrousit.

Duté interiérové dveře DRE s dřevěným rámem lze zkrátit maximálně o 6 centimetrů. Než se pustíte do zkracování, pečlivě změřte rozměry rámu. Mezi horní hranou dveří DRE a rámem by měla zůstat 2 mm mezera. Nahoře a dole ponechte 4 – 8 mm mezeru, aby se mohly dveře volně otvírat. Na interiérových dveřích DRE tužkou nakreslete čáru řezu a vyznačenou délku poté ořízněte či zahoblujte. Nakonec spodní stranu zahlaďte brusným papírem.

K úpravě také můžete použít pásovou brusku. Aby se interiérové dveře DRE volně otvíraly a zavíraly, můžete vnitřní horní stranu dveří DRE zahoblovat šikmo. Interiérové dveře DRE zavěste do rámu a zkontrolujte, zda jsou rovnoběžné s rámem a správně fungují.