Proč se používá při dýhovaní interiérových dveří DRE DÝHA, ekologicky šetrná přírodní DÝHA?

Přírodní dýha je tenký slisovaný plát dřeva, který se lepí na nosný podklad – na MDF tabuli či MDF hranoly v případě rámových dveří DRE. Vzniklé ploché dýhované desky se následně používají při konstrukci dveří a mají vnější vlastnosti dveří z masivu. Výhodou oproti dveřím z masívu jsou levnější náklady při výrobě a šetrnost vůči životnímu prostředí, jelikož je k výrobě zapotřebí méně dřeva.

Dále také možnost nápaditěji využívat moderních designů. Konstrukce interiérových dveří DRE DÝHA je stabilní a díky dýhovaným deskám nedochází ke kroucení a deformaci dveřního křídla. Předností dýhovaných dveří DRE je jedinečnost dřevin ve své barvě a kresbě, a díky tomu vzniká mnoho variant a vzorů, ze kterých si jistě vybere každý. Interiérové dveře DRE DÝHA mají svou estetickou hodnotu a přírodní krásu.

Pamatujte, že není dobré vystavovat dýhované dveře DRE přímému slunečnímu záření, používat čisticí prostředky obsahující alkohol a vystavovat přílišným teplotním výkyvům. Naše interiérové dveře DRE DÝHA jsou opatřeny kvalitním UV lakem.